Eukalyptus není jen tak obyčejná rostlina, je to doslova živoucí dekorace. Přidává se obvykle do věnců a jiných bytových dekorací. Zejména majitelé moderních interiérů na něj nedají dopustit. Řeč je konkrétně o eukalyptu, který však v zahrádkářstvích stojí pořádný majlant. A tak nám nezbývá nic jiného, než s touhou ušetřit ho pěstovat ve svých příbytcích. A není to ve výsledku nic těžkého. I když to samozřejmě není jenom o zasazení semínek do květináče s vyhovujícím substrátem.
Nebude to jako v přírodě
Mnoho lidí se od pěstování eukalyptu odklání, protože se domnívají, že se tato rostlina může dostat až do příliš velkých rozměrů. Ostatně stejně tak, jako je tomu v přírodě. Jenže pěstování v interiéru tak dopadnout nemusí. Už jen z toho důvodu, že u vás doma budou panovat zcela jiné podmínky, než jaké panují ve volné přírodě.
V případě, že se nakonec rozhodnete pro pěstování této velmi dekorativní a také designové krasavice, budete mít na výběr z vícero možností. A mezi nimi najdeme například i blahovičník Gunnův, který je tím nejčastěji pěstovaným druhem eukalyptu u nás.
Hlavně hodně rozptýleného světla
Aby se vám podařilo vypěstovat eukalyptus, měli byste se dívat hlavně na stanoviště. Pokud zvolíte nevhodné stanoviště, nebude se eukalyptu zrovna dařit. I podle ostřílených zahrádkářů se bude eukalyptu nejvíce dařit na světlém stanovišti, jen si dejte pozor, aby na něj nepálilo přímé sluníčko. To s jeho spokojeností nejde ruku v ruce.
Stejně tak si dejte pozor na zálivku. Mohutnější může být během léta čili v období vegetace. Vyhněte se však dlouhodobému přemokření.
Rostlinu je nutné seříznout
Abyste se vyhnuli tomu, že bude rostlina příliš mohutná a dosáhla tedy příliš velkých rozměrů, seřízněte ji. Jinými slovy obávat se takových rozměrů, jakých běžně dosahuje v přírodě, je zbytečné. Rostlina je totiž závislá na tom, jak ji sami budete tvarovat.