Myši hledají úkryt před chladným počasím, právě nejčastěji na podzim a na jaře. Stačí nechat chvíli otevřené dveře bez dozoru a máte nového kamaráda, o kterého rozhodně nestojíte. Napadli vaši domácnost hlodavci? Myši jsou problémem v mnoha rodinných domech. Objevují se často z nenadání, mnohdy nám jen proklouznou pod nohama. Někdy stačí jen otvor o velikost tužky a už máme hlodavce v domově. A tak nám nezbývá nic jiného, než vytáhnout z šuplíku návnady na hlodavce a proti nim zasáhnout. Co konkrétně pomáhá?
Žádná pěna ani vata
I když má člověk tendenci zahájit boj proti myším pěnou nebo vatou, člověk musí vytáhnout trochu silnější kalibr, aby se nevítaných hostů zbavil. Utěsňovací pasty jsou řešením, dokonce i ekologickým a nijak chemickým.
Sice by byl člověk rád, kdyby existovala univerzální návnada, ale každý si musí najít to své. Klasické paštičky jsou stále elegantním řešením, musíte však připravit dobrou laskominu, kterou myš nepohrdne. Nabízí se vlašský ořech, případně opečený chleba na slanině nebo salám. Sýr, jako to bývá v pohádkách, opravdu není adekvátní návnada.
Omámení vůní
Ekologická alternativa čili pokud nechcete myš zlikvidovat v pravém slova smyslu, nabízí se omámení myší vůní. Už naše babičky používaly směs bylinek, jako je kombinace heřmánku, levandule, řebříček, máta nebo česnek. Pokud máte podobné směsi bylinek umíchané proti molům, i v tomto případě se dočkáte podobného efektu.
I myši mají svého přirozeného nepřítele
Samozřejmě na to můžete jít cestou evoluční, a to tím stylem, že na myši vyšlete jejich přirozené nepřátele. Kočka, pes, sova nebo dravý pták – poslední dvě vám asi v domácnosti příliš mnoho neposlouží, ale kočka nebo pes by mohli.
Ostatně nemusíte na ně vypsat kartu, obvykle stačí jenom pach kočky nebo psa a myš se od takového teritoria drží dál. Působí jako přirozené odpuzovače, které jistě zaberou ještě předtím, než na myši vyšlete plašiče v podobě ultrazvuků nebo profesionálních pachových alternativ.