Období sázení zeleniny je na spadnutí, to se musí nechat. A tak už většina aktivních zahrádkářů přemýšlí o tom, jaká semena si pořídí a jaká následně zasadí do připravených záhonů. Zatímco v mnoha případech je rozhodnuto, jiní nechávají svou mysl přece jenom otevřenější a přemýšlí, co konkrétně by stálo za to vyzkoušet. Opomeňte letos na tradiční rajčata, papriky nebo okurky, můžete být ve výběru druhů trochu otevřenější.
Mini paprika jménem ačokča
Vaši zahradu mohou na jaro okupovat trochu netradiční, ovšem stejně vynikající a zdravé druhy zeleniny. V posledních letech se stala velkým trendem takzvaná ačokča, která je na první pohled takovou mini paprikou. Někteří by však konstatovali, že je to spíše něco mezi okurkou a paprikou. A ostatně tak to i chutná.
V porovnání s běžnými okurkami však ačokča není tak náchylná na plísně čili vám vydrží déle. Dokonce i v době, kdy nás začínají napadat zimní mrazíky. I jim do jisté míry odolává snáze a lépe než zmiňované okurky.
Myší meloun není náročný na pěstování
Nebo se nabízí myší meloun, který můžete znát také pod pojmy „mexická okurka”, „cucamelon” nebo „mini okurka”. Jedná se o zeleninu s malými plody, která se na první pohled podobá tradičnímu vodnímu melounu. Je na první ochutnání velmi svěží a spíše než meloun připomíná salátovou okurku spojenou s limetou v jedno.
Co potěší každého pěstitele je nenáročnost pěstování. Odrážet se můžete od zásad, které se týkají běžných salátových okurek. Semena se vysazují zhruba v dubnu, na zvolené zahradní stanoviště se poté přesazují během května.
Mochyně nejen do drinků
Suché lampionky, uprostřed kterých se nachází oranžová výrazná kulička. Mochyně peruánská je plodinou, o které nikdo nikdy neví, jestli ji může nebo nemůže jíst. Ale, k našemu milému překvapení, není její konzumace nijak zakázaná. A pěstovat ji můžete i doma jako zdroj vitamínu C čili jako podporovatele vašeho imunitního systému.
Opět mluvíme o velmi nenáročné plodině po stránce pěstování. Pamatujte však na jedno – u nás se pěstuje hlavně jako jednoletka.